Free Hosting

Free Web Hosting with PHP, MySQL, Apache, FTP and more.
Get your Free SubDOMAIN you.6te.net or you.eu5.org or...
Create your account NOW at http://www.freewebhostingarea.com.

Cheap Domains

Cheap Domains
starting at $2.99/year

check
İletişim Hakkımızda Site Kuralları


Ana Menü
Ana Sayfa
Başkanımız
Kaymakamımız
Derinkuyu Tarihi
Yetiştirdiklerimiz
Ekonomisi
Coğrafyası
Ulaşım, Konaklama
Okullarımız
Kültürü
Derinkuyu Nüfusu
Turistik Yerler

Köylerimiz
Çakıllı
Doğala
Güneyce
Kuyulutatlar
Özlüce
Tilköy
Kasabalarımız
Suvermez
Yazıhüyük


Nevşehir Haberleri

31.08.2011 - Nevşehir Haberleri
Nevşehir Üniversitesi'nde cami açıldı

Nevşehir Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi yanına yaptırılan caminin ibadete açılış törenine Vali Abdurrahman Savaş, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ile çok sayıda daire müdürü ve vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, yetişmiş insan gücüne sahip toplumların hür olmasına karşın, bu güce sahip olamayan toplumların köle olmaya mahkum olduklarını söyledi Yılmaz şöyle konuştu:

"Bugün burada cami ile camia buluşuyor. Cami, ’toplayan, birleştiren, cem eden ulu mabed’ anlamında. Camia da Arapça’da Üniversite kelimesinin karşılığı, cami ile camia birbirlerine çok yakışıyor. Öyle inanıyorum ki bu ikisinin izdivacından inşallah burada gönülleri ve fikirleri bir, vicdanları hür nesiller yetişecek. Yetişmiş insanı olan toplumlar, milletler hürdür. Yetişmiş insanı olmayan milletler ise köle olmaya mahkumdur. Bizim yetişmiş insan kaynağımızı sağlayan en önemli kurumlarımızdan birisi üniversitelerimizdir."

Törende daha sonra, caminin yapımını üstlenen Fevzi Avlanmaz adına oğlu Ahmet Avlanmaz’a Üniversite Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç tarafından teşekkür plaketi sunuldu. Vali Abdurrahman Savaş da Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz’a Avanos yapımı Hitit anforası hediye etti. Törene katılanlar cami açılışından sonra öğle namazını kıldı.

Nevşehir Üniversitesi Cami
Sitemizin tüm hakları saklıdır. İçeriğinde bulunan herşey bilgilendirme amaçlıdır ve resmi olarak kullanılamaz